Книжкова полиця.


"У книгах укладено особливу чарівність; книги викликають у нас насолоду: вони розмовляють з нами, дають нам добру пораду, вони стають живими друзями для нас"
/Франческо Петрарка, італійський поет та літописець, один із засновників гуманізму/

Мистецтво робити людей щасливими


Дорожовець О. Старий будинок: повість / Олександра Дорожовець. Художник Надія Дойчева-Бут. — К. : Фонтан казок, 2015. — 192с., іл. (Серія “Книжка про мене”)

Сучасні підлітки багато в чому відрізняються від тих, які були років 20 тому. Дорослим важко зрозуміти їх, поставити себе на їхнє місце, думати, як вони. Саме в тому в сучасній літературі для підлітків так мало книжок, які були би написані мовою, близькою для дітей цього віку. Письменники схильні недооцінювати розумові здібності дітей, примітизувати мову творів, вони часто не бачать межі між дитячими і підлітковими книгами, тому книга для дітей середнього шкільного віку в них стає схожою на книгу для молодшого шкільного, а то й дошкільного віку. Письменниця-дебютантка Олександра Дорожовець позиціонує свій“Старий будинок” як книгу для середнього шкільного віку й неухильно витримує стиль оповіді в межах обраної вікової категорії від першої до останньої сторінки. 
“Старий будинок” — це захоплююча історія про 12-річну дівчинку Софійку, яка, потрапивши в зачарований будинок і ставши в ньому бранкою, зуміла завдяки своїй щирості й жертовності змінити долі інших живих істот і зробити їх щасливими. 



_________________________________________
Джеф Кінні "Щоденник слабака"
(Країна мрій, 2014)
Книга, що не була задумана саме як книга (автор просто задля власної розваги іноді писав кумедні історії), проте з виходом стала бестселером у США, а також здобула шалену популярність у багатьох інших країнах.
Веселі історії про типову американську родину подані, як щоденник головного героя, учня середньої школи. Нетиповість цього видання полягає в цікавому поєднанні власне тексту й коміксу, а також у доволі несподіваному для українського читача доборі лексики: маємо писані чорним по білому багато слів, вживання яких зазвичай не викликає захвату в батьків чемних діток: тут і "дебіли", і "блін", і "ідіоти".
Тобто сіячі "доброго й вічного" матимуть над чим стрепенутися, а інші можуть швиденько читати й тішитися появою видання без краплі моралізаторства й солодкавих історій. "Щоденник слабака" може стати чудовим ліком для тих, хто вважає, що читати – нудно, або кого "добрі" дорослі встигли відлякати від читання повчальними текстами про безкінечно пухнасті вчинки зайчиків чи котиків.
Рекомендований вік: від 8-9 років.
_________________________________________
                                                                                                                             
(Темпора, 2014)
Галя Ткачук належить до тих українських авторок, книжки якої можна пропонувати дітям, розбалуваним якісними перекладними книжками.
Під обкладинкою "Вечірніх крамниць" маємо хорошу повість про чари міста, зокрема Києва, викрадені чужаками-лиходіями, про їх сповнене пригод повернення й про те, як поза своїм домом вони втрачають будь-яку силу.
Таким, щоправда, є поверховий пласт книги, бо якщо її візьмуться читати старші й обізнаніші в літературі читачі, то матимуть змогу за дитинним і наївним стилем письма відкрити багато глибших інтерпретацій. Проте на перший погляд маємо таки видання для дітей – сповнене пригод і фантазій, мрій і зовсім трішки мудрувань.
Рекомендований вік: від 8 років
________________________________________


_________________________________________

67% підлітків читають для душі

*
67% підлітків читають для задоволення, до того ж, половина з них віддає перевагу друкованим книжкам, а не електронним. Такі дані було оприлюднено під час Саміту дитячої книги, що відбувся в Нью-Йорку. Масштабне дослідження у сфері книговидання, ігор та кіно провела компанія Nielsen, аби розвінчати популярні міфи про дітей і читання, повідомити видавцям свіжу інформацію про їхню аудиторію й запропонувати нові шляхи діяльності, пише «Читомо».

Згідно з результатами, що їх отримали в Nielsen, 2014 року діти й підлітки читали рекордно багато й часто купували книжки під впливом своїх батьків і однолітків. За останнє десятиліття ринок дитячої книги зріс на 44 %, у той час як книговидання для дорослих сягнуло свого піку в 2008 році й відтоді знижує показники. Міжнародне дитяче книговидавництво продовжує бути найбільшим сектором творення контенту, який оцінюється у 151 млрд доларів (ці показники перевищують ринок ігор, який сягає $131 млрд). Також серед дітей 2–10 років читання досі є основним способом проведення дозвілля. У віці 11–13 його поступово витісняють телебачення й ігри, а в 14–17 читання заради задоволення остаточно пасе задніх.

Також стало відомо, що тінейджери витрачають на читання всього 5% свого дозвілля (порівняно з ТБ, якому присвячують найбільше вільного часу – 19%). Утім, ті підлітки, які купують книжки, найчастіше також мають ігрові консолі та пристрої на кшталт планшета й електронної читалки. Той факт, що 44 % тінейджерам потрібно від’єднатися від інтернету, щоб відпочити, може пояснити те, чому вони віддають перевагу друкованій книжці. Дослідники дійшли висновку, що підлітки мають багато читати, готуючи уроки, тому вони й прагнуть відпочити від читання на дозвіллі.

  ===================================================================

 "Ліки" в нашій "аптеці"




Бібліотека – море книг,

Бібліотека – храм науки...

Переступайте наш поріг,

Беріть скарби нетлінні в руки!


Переступайте наш поріг,
Вам буде добре в цій оселі:
Гомер громово гряне в ріг,
Заплаче мужньо Руставелі.
Тут Данте заведе вас в рай,
Шекспір відкриє високості.
Наш Гоголь обезсмертить край
І Пушкін вас запросить в гості.
Запалить душу вам Тарас
І заквилить чаїно Леся...
Тож не минайте наш поріг,
Беріть скарби нетлінні в руки:

Тож не минайте наш поріг,
Беріть скарби нетлінні в руки:
Нема прекрасніших доріг,
Ніж в цей вселюдський храм науки.

"Кожному читачеві - його книгу, кожній книзі - її читача!" -

"Кожному читачеві - його книгу, кожній книзі - її читача!" -



Діток в сім’ї приносять лелеки,
І як тільки вони підростуть,
До дитячої бібліотеки,
Як до друга найкращого йдуть.



Для мене книги – світло дня,
Для мене книги – зорі ночі...
Моя сім’я, моя рідня,
Мій розум, серце моє, очі...

 Результат пошуку зображень за запитом "малюнки книга читання"

 

 

 

 

 


 =====================================================

 




------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------














------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


1 коментар:

  1. Моє свідчення Привіт усім. Я тут, щоб засвідчити, як я отримав свою позику у містера Бенджаміна після того, як я кілька разів звертався до різних позикодавців, які обіцяли допомогти, але вони ніколи не видавали мені позику. Поки мій друг не познайомив мене з містером Бенджаміном Лі, пообіцяв мені допомогти, і справді він зробив, як і обіцяв, без жодних затримок. позику і змінив моє переконання. Я не знаю, чи потребуєте Ви якимось чином справжньої та термінової позики, будь ласка, зв’яжіться з паном Бенджаміном через WhatsApp + 1-989-394-3740 та його електронну адресу: 247officedept@gmail.com дякую.

    ВідповістиВидалити